UWAGA STUDENCI !!!

Analityka Medyczna

Farmacja

Praktyki w Laboratoriach

Chętnych zapraszamy do kontaktu z poszczególnymi osobami odpowiedzialnymi za tematy.

Darmowe zdjęcia Książki

........................................................................................................................................................................................

SUKCES NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ !

Rada Naukowa konferencji ICDEO 2022: 16. International Conference on Diabetes, Endocrinology and Obesity wyróżniła pracę naszego zespołu przyznając nagrodę za najlepszą prezentację.

Prezentowane na konferencji wystąpienie „Postprandial Satiety, Sweets Intake, Physical Activity, and Depressive Symptoms in Relation to Rs9939609 Polymorphism of the FTO Gene” jest efektem pracy w projekcie Gen otyłości w terapii i diecie finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Studenckie Koło Naukowe Farmakon, którego opiekunem jest dr hab.n farm Małgorzata Wrzosek, znalazło się wśród 5 Studenckich Kół Naukowych naszej uczelni, które otrzymały dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Projekty otrzymały łącznie dofinansowanie w wysokości 386 553,00 zł na realizację 7 projektów w ramach programu.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom członkom SKN Farmakon i opiekunowi.

SUKCES PRACOWNIKA WUM !!!

Pani dr Marta Włodarczyk Z Zakładu Biochemii i Farmakogenomiki otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, którego uroczyste wręczenie odbyło się 25 maja 2022 roku w Ambasadzie USA w Warszawie.

Fundacja Kościuszkowska Polska (The Kosciuszko Foundation Poland) działa od 2010 roku.  Wspiera intelektualną, naukową i kulturową wymianę pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Organizuje także wydarzenia kulturalne, współorganizuje wyjazdy naukowców i artystów na stypendia do USA, studentów amerykańskich do Polski i  program stypendialny Exchange to the U.S.

Dzięki wsparciu Fundacji dr Marta Włodarczyk przeprowadzi badania dotyczące wpływu donorów grup metylowych na zmiany epigenetyczne w komórkach mięsniaka macicy, pod kierunkiem Prof. Aymana Al Hendy na Univeristy of Chicago.